گوگل | Google

اوایل که گوگل داشت پا می گرفت خیلی صادقانه بگم اصلا ازش خوشم نمی اومد. اون زمان کلا من اصن روی خوشی حتی به اینترنت خیلی نداشتم و با همون دایل آپ سر می کردم و به طرز جالبی جلوی اینترنت پر سرعت وایمیسادم و البته تهیه شم بنا به دلایلی خیلی راحت نبود. یعنی همه ی اینا مؤثر بود. حالا اینا مهم نیس یادمه حتی اون اوایل خودم رو بعضی موقع ها مجبور می کردم که از بینگ استفاده کنم ولی خب به سرعت فهمیدم واقن گوگل یچیز دیگس. اما خب هنوز ازش خوشم نمیومد. با اینکه گوگل تو چند سال اخیر با قدرت زیادی اومد و واقن هم نوآوری هاش به معنای واقعی دنیارو تکون داد، باز هم من حس خوبی نسبت به این نداشتم!

اما این زنجیر قطعا باید یجا تموم می شد و اون زمانی بود که من به برنامه نویسی وب رو آوردم. خیلی ها تو این پیشرفت های واقن ارزشمند تو این زمینه شرکت داشتند و تو ساده سازی و ساخت ابزار و در کل شیرین کردن و در عین حال سادگی برنامه نویسی و طراحی وب مؤثر بودند. اما به نظرم کاری که گوگل تو این زمینه انجام داد و استاندارد ها و قوانینی که به خاطر نفوذش ایجاد کرد واقن ارزشمند هستن!

در این زمینه غول های دیگه ای هم داریم مثلا فیس بوک با ریعکت یا توییتر با بوت استرپ یا زبان های برنامه نویسی. که پلت فرم های عزیزی مثل جنگو و ریلز رو ایجاد کردن و بالاخره عزیزی که هنوز تجربه اش نکردم و اون نود هست که گوگل ازش حمایت می کنه! 

حتی اگر از اینها هم بگذریم ای پی آی های گوگل تو تعریف یک سری استاندارد توی این دنیا بی تاثیر نبوده… حمایت تمام و کمال گوگل از جاوا اسکریپت و اعتقاد به این زبان و همینطور توسعه استفاده از xml یادگارهایی خواهند بود که به این راحتی از ذهن پاک نخواهند شد!

حالا جدا ازینها چیزی از گوگل که واقن باعث شد من بهش ایمان بیارم به جز نوآوری ها و کارهای جالبی که انجام میده تعریف سیستم یکپارچه اکانت گوگل بود. من نمیدونم دقیقا اولین بار چه شرکتی اینکار رو کرد ولی چیزی که مطمئنم نهایت حد کمال اونرو میشه در گوگل دید. این سیستم با تمام گستردگی و پیچیدگیش به طرز عجیبی خوب کار می کند و در حفاظت از اطلاعات و جلوگیری از از دست رفتن اون ها واقن خدمت بزرگی بود!

اگر نخوایم باز به بحث تکراری و دوس نداشتنی آیا ادیسون بهشت میره برسیم به شدت گوگل خدمت کرده به نوع بشر!

اوه اوه بسیار چیز عزیز دیگری که این اواخر واقن کمکم کرد رو یادم رفت!

گوگل اسکولار و گوگل پتنت!

اصن اسمشون کافیه… واقن دم گوگل گرم!

در آخرم گیف عزیزی که برای تبریک تولدم گذاشت و شادم کرد رو میذارم:)))))

2نظر برای “گوگل | Google

 1. واقعا باید به گوگل تبریک گفت که چطوری با آدم دوست می شه
  همون طوری که می دونی گوگل اطلاعات جی پی اس رو بدون اجازه از صاحبانش و بدون این که حتی به اون ها بگه جمع می کنه؛ این طوری می تونه به ما اطلاعات ترافیک تهران رو بده دقیق تر از شهرداری تهران که کلی دوربین های ترافیکی تو دستشه.
  مسلما می دونیم که گوگل دست در دست سرویس های جاسوسیه (اصلا مال اونهاس)؛ ولی چه کنیم که وسط خیابون گم می شیم این گوگل عزیز و مهربانه که ما رو به مقصد راهنمایی می کنه.
  این ها چیزاییه که کاتینگ ادج دارن نرم افزاریا روش کار می کنن.

 2. خیلی ممنون که متن رو خوندین! اما یه سری نقد به حرفای شما دارم.
  اصلا به نظر من کل ذات سرویس های اجتماعی برای جمع کردن داده و در اختیار گذاشتن اونها برای جاهای مختلفه و این موضوع مشخصه چرا که شرکتایی که این ساز و کار هارو دارن به شدت ثروتمندند و ازین راه هم درآمد هنگفتی کسب می کنن وگرنه چرا باید چنین کار عام المنفعه بزرگی بکنن؟!
  جدا ازینها چیزی که شما به عنوان جاسوسی عرض می کنین برای فردی مهمه که شخصیت به شدت مهمی باشه و چنین شخصی اصلا نباید گوشی اندروید داشته باشه چه برسه به جی پی اس داشتن گوشیش! و یه نکته آخر هم بیایم واقع بین باشیم. گوگل زندگی رو برای آدمی مثل من که زندگی عادی ای داره شیرین کرده و بابت این باید ازش ممنون بود و اینکه اگر گوگل برای ما هم بود همین جاسوسی که شما عرض می کنید وجود می داشت وگرنه چنین چیزی اصلا ارزش به وجود اومدن نداشت!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *