لینوکس

اینجا یه متن خیلی کوتاه میخوام بنویسم از چیزی که به عنوان یه برقی تجربه کردم. اکثر برقیا دوس دارن همه چیز رو یاد بگیرن و این شامل چیزایی که بچه های کامپیوتری یاد میگیرن هم میشه که از قضا با اونا کلی هم فخر میفروشن!

اما داستانی که پیش میاد اینه که در اکثر موارد به خاطر کسالت آور بودن لینوکس در اولش که اصلا جذابیتی نداره و اینکه اصولا اگر چیزی به کار شما نیاد شما یقینا برای یادگیریش شوق ندارید پس یادگیری اون رو ادامه نمیدید اکثرا با نصب کردن یک اوبونتو تمام نیاز های خودشون رو ارضا شده میبینن!

خب من هم ازین قاعده مستثنا نبودم. و رفتم سراغش البته جدا ازین دلیلی که گفتم یه دلیل دیگه هم داشت یکی اینکه دوس داشتمش یکیم اینکه از خوبیاش واقن شنیده بودم و بهش پی برده بودم. واقعیت اینه سر این موضوع اصولا نباید خیلی فک کرد صرفا یه بهونه باید پیدا کرد و رفت جویدش!!

چون اصولا خیلی توتوریالی نمیشه براش پیشنهاد داد به چند دلیل: مثلا اینکه خب خیلی گستردس و مثل ویندوز که اونم شما نمیتونید ادعا کنین همه چیزش رو بلد هستین این هم همینجوریه. خب با این اوصاف پس شما اول باید چیزی که ازش میخواین یاد بگیرین که اون بهونه هه به شما میفهمونه اون چیه رو برید سراغش.

اصولا اولش اذیت کنندس! صبور باشید! واقن حس می کنین هیچی نمیفهمین! اما ازون دسته چیزهاییه که مهارتیه و به مرور توش خبره میشید به خاطر همین خیلی کلاس پیشنهاد نمیشه براش(البته از نظر من) و بیشتر باید سعی که درگیرش بشین!

به نظرم خیلی فرقی نمیکنه با چی شروع کنین، من که خودم هنوز مبتدیم و با آرچ انترگوس نصب شده و اوبونتو کار کردم تنها نیاز رو در این دیدم که یه نفر یبار بشینه چیزای خیلی خیلی بیسیک رو بگه بهتون یا از جایی ببینین تا ادامش دیگه خودتون برید. واقن تفاوتی ندارن خیلی اما من آرچ رو ترجیه میدم.

حالا جدا از همه ی اینها اینکه گفتم شما باید نیازتون رو بسنجین یه حقیقته… یه مثال از اتفاقی که برای خودم افتاد میزنم و از ممبر میام پایین=)))

مثلا وقتی که من خواستم web develop کنم یا یه رابط کاربری با کیوت بزنم لینوکس واقن بهتر بود به چند دلیل یکی اینکه خب دولوپرای دیگه بیشتر تو لینوکس کار کرده بودن پس داکیومنت های بیشتر و بهتری میدیدم و این یه امتیاز خیلی بزرگه… اما وقتی خواستم با openCV کار کنم دیدم چون برقیا بیشتر باهاش کار کردن منابع ویندوزیش بیشتره … پس اون نیاز تعیین کنندس و اینکه واقن لینوکس قابلیت ادیت پذیری بیشتری داره شما برای نصب یه برنامه که سیر نصب طبیعی تو ویندوز نداره واقن بیشتر اذیت میشید و بدبختانه براش راهنمای زیادی هم نیست:(

و در کل همین دیگه … این تجربه من بود ایشالا واسه شما قشنگ تر باشه=))))

4نظر برای “لینوکس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *